„Ucz się ucz, nauka to potęgi klucz”

Wspomniane w tytule słowa mojego ojca towarzyszą mi w życiu już dość długo, ale czasem tylko doceniam trud jaki włożyłem w swoją edukację… od niestandardowowej decyzji o studiowaniu filozofii ze specjalnością życie publiczne, przez studia podyplomowe z reklamy i promocji po obecną naukę w obcym kraju, w obcym języku, ale nie tak obcego tematu jakim jest marketing i komunikacja.

Mogę się też pochwalić, bo niedawno odebrałem dyplom za swój pierwszy rok w college’u:

Obecnie kontynuuję doszkalnie się w tym zakresie, tworząc projekty oraz biznes plany dla rozwoju własnego pomysłu na przyszłość jakim jest 3style4life. Także mimowolnie trafiamy w życiu na okoliczności, które sprawiają, że zaczynamy coś tworzyć, a otoczenie z czasem zaczyna nam sprzyjać, podsuwając odpowiednie pomysły bądź możliwości, aby zacząć się rozwijać.

Nie wiem gdzie dokładnie mnie to zaprowadzi, ale dzięki konieczności tworzenia niektórych planów na zaliczenie, sam przestałem wątpić w to że niektóre z moich odległych planów czy marzeń mogą się de facto zrealizować i to wcześniej niż myślałem!

Dlatego nie ma się co blokować, myśleć zbyt długo i planować bez końca. Czasem trzeba ruszyć z tylko na wpół gotowym planem i martwić się po drodze co i jak trzeba będzie dołożyć aby wizja posklejała się do kupy.

Patrzę na mojego kolegę z Czech (sprawdźcie jego kanał: https://www.youtube.com/channel/UCNTJYzd9FgeeTGEHOUAVNvw), który wyjechał swoim własnoręcznie zbudowanym kamperem w podróż do Hiszpanii i Portugalii, a droga zabrała go aż do Maroka….mimo, że w trakcie podróży wyszło sporo niedociągnięć to w głowie utkwiła mi jedna ważna rzecz jaką powiedzial:

„Gdybym czekał z ruszeniem w trasę aż wszystko z autem będzie idealnie to bym pewnie do teraz nie wyjechał!”

Także tym optymistycznym akcentem mogę sobie i wam życzyć odwagi w podejmowaniu decyzji, braniu odpowiedzialności oraz realizacji marzeń, które można odkładać w nieskończoność albo zrobić coś z tym i ruszyć w drogę, która jest najlepszą niewiadomą jaka na nas w życiu czeka 🙂

Powodzenia i szerokości 😉

Aloha!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s